Lamelové clony

Levné plastové přehrazení s širokým využitím ve všech typech provozů. Pásy z měkčeného PVC jsou uchyceny k nosné liště. Po rozhrnutí clony se plastové lamely ihned vrací do původní polohy a zamezuji vyvětrávání prostoru. Montáž lamelové clony je jednoduchá a provádí se pomocí běžného nářadí.

V našem sortimentu najdete všechny typy lamelových clon

Zvolit dle členění:

Podle typu plastu

Standardní clony

Clony se vyrábí z průhledných lamel 200/2, 300/3 a 400/4 mm (šířka / tloušťka materiálu). Použití je možné pro rozmezí od -15°C až do +60°C s výjimkou mrazíren. Plasty nabízíme nejčastěji v provedení hladkém, výjimečně lze dodat také s podélnými žebry (tzv. žebrované, vroubkované). Součástí clony typ standard jsou dvě červené lamely po bocích. Jiný požadavek je nutné specifikovat.

Mrazírenské clony

Clony se vyrábí nejčastěji z lamel 200/2 a 300/3 mm. Využívají se od +5°C do -35°C (-45°C super-mrazírenské) v mrazicích boxech. Je nevhodné instalovat tento typ plastu v místech s vyšší teplotou či s trvalým slunečním zářením – hrozí protahování plastů a změna průhlednosti. Součástí clony typ mrazírenská nejsou červené lamely po bocích. Jiný požadavek je nutné specifikovat.

Barevné clony

Nabídka obsahuje barevné plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast je vhodný hlavně na interiérová přehrazení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image. Skladem je stále 10 barev lamel typu 200x2 mm, ostatní typy se vyrábí většinou na zakázku.

Svařovací clony

Při svařování kovů působí clona jako mechanická ochrana, prostředek ke snížení prašnosti, jako ochrana zraku. Tmavé zabarvení zabraňuje pronikání nebezpečných ultrafialových paprsků a zároveň zachovává vizuální kontakt. Nejčastěji se používají lamely 300/2 mm v odstínu bronzovém, červeném či zelenočerném. Zároveň můžete zakoupit i svařovací plachty ve stejných odstínech. Vyrábějí se z plastu tl. 0,4 mm – přímo na míru dle Vašeho zadání.

V případě požadavku zajistíme k plachtám nebo lamelové cloně i dodání samostojné nosné konstrukce, případně zašleme kalkulaci na pojezdové svařovací clony