Lamelové clony

Levné plastové přehrazení s širokým využitím ve všech typech provozů. Pásy z měkčeného PVC jsou uchyceny k nosné liště. Po rozhrnutí clony se plastové lamely ihned vrací do původní polohy a zamezuji vyvětrávání prostoru. Montáž lamelové clony je jednoduchá a provádí se pomocí běžného nářadí.

V našem sortimentu najdete všechny typy lamelových clon

Zvolit dle členění:

Podle typu nosné lišty

Clony se svěrnou lištou

Svěrná lišta je vhodná pro libovolný typ otvoru –  jak pro průchody lidí, tak i průjezdy těžké techniky.

Skládá se z kovového nosného profilu a z přítlačných plastových koleček. Systém umožňuje vyměnit libovolnou lamelu povolením pouze dvou prvků. U rozměrných, těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním clony dodáváme svěrnou lištu v kombinaci kovový nosník + kovové přítlačné lišty (která nahradí plastové kolečka).

Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém. Výrobní délka jednoho kusu je až 6 metrů. Kotvení je možné i tzv. letmo, rozporem či jiné.  Umožňuje překrytí lamel 0 %, 50 % a 100 %.

Clony s hřebenovou lištou

Hřebenová (taky někdy zvaná zobáčková) lišta se používá nejčastěji pro interiérové předěly s převládajícími průchody lidí či s průjezdy paletových vozíků. Není vhodná pro průjezdy těžké techniky.

Jednotlivé plastové pásy visí pomocí nanýtovaných koncovek na zobáčcích nosného profilu. Překrytí pásů lze kdykoliv libovolně změnit posunutím lamely o jeden či dva zobáčky.

Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém. Výrobní délka jednoho kusu je 1968 mm. Nutné je průběžné kotvení do stropu či stěny. Překrytí jednotlivých lamel záleží na šířce plastů a je 0 %, 35 %, 75 % (65 % pro šířky lamel 300 mm), 100 %.

Clony s QM plastovou lištou

Plastová lišta je bezkonkurenčně nejlevnější typ uchycení lamel. Vhodná pro průchody osob, průjezdy ručních paletových vozíků. Instalace pouze pro otvory max. výšky 2300 mm.

Velice jednoduchá montáž a bezproblémová instalace (či letní demontáž) plastových lamel. Na plastové zobáčky lišty se navěsí předděrované lamely. Při případné výměně lamel není nutné dokupovat a nýtovat na konce lamel závěsné plechy.

Houževnatá lišta je vyrobená z pevného polypropylenu Výrobní délka jednoho kusu je 600 mm, pomocí zámkového systému nastavíte libovolnou délku. Nutné je průběžné kotvení do stropu či stěny. Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %.