Lamelové clony


Levné plastové přehrazení s širokým využitím ve všech typech provozů. Pásy z měkčeného PVC jsou uchyceny k nosné liště. Po rozhrnutí clony se plastové lamely ihned vrací do původní polohy a zamezuji vyvětrávání prostoru. Montáž lamelové clony je jednoduchá a provádí se pomocí běžného nářadí.

Výhody 

  • clony umožňují rychlý a pohodlný průchod osob či průjezd techniky,
  • námi dodávané lamelové clony omezují úniky tepla v chladných dnech. Spoří taktéž velké množství energie v chladicích a mrazírenských boxech,
  • lamelové clony mohou sloužit jako vnitřní hygienické přepažení,
  • chrání před nadměrným hlukem. Stejně dobře slouží také proti prašnosti. Zlepšují pracovní pohodu,
  • průhledné plastové přehrazení mají všech pět „p“ - jsou snadno průchozí, trvale pružné, průjezdné technikou, průsvitné a šetří Vaše peníze!

V našem sortimentu najdete všechny typy lamelových clon

Lamelové clony pevné

Pevné clony

Pevné clony se vyrábějí s umístěním dovnitř otvoru (vratového, dveřního či jiného) a s kotvením nad otvor (na stěnu nad překlad). Montáž je jednoduchá - nosná lišta se ukotví jednou z popsaných variant a na ni se navěsí předpřipravené plastové lamely.

Lamelové clony s předsazením

Clony s předsazením

V případě složitější situace ve vratovém otvoru (např. výsuvné vrata či vrata rolované na buben) dodáme pomocnou konstrukci půdorysného „U“ tvaru. Ta je ke stěně ukotvená v případě menších otvorů pomocí konzol, u větších otvorů pomocí bočních stojen. Konstrukce je osazená plastovými lamelami po celém svém obvodu, aby bylo zabráněno pronikání průvanu i na bocích.

Lamelové clony shrnovací

Shrnovací clony

Clona se využívá v otvorech s průchody osob. V případě požadavku navážení většího množství velkých předmětů se jednoduše strhne na bok. Odsunout lze v období, kdy není nutno výrobek z technologických či klimatických důvodů používat.Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru. Mobilní clony nesmí v zavřeném stavu projíždět technika (hrozí ohnutí či zlomení pojezdového kování).

Clony jsou zvlášť vhodné do myček aut. Při vjezdu (výjezdu) nedochází ke kontaktu auta s plastovými lamelami.

Lamelové clony posuvné

Posuvné clony

Posuvné clony jsou umístěné v kolejnicích a pojíždění lze zajistit v celé šíři nebo ve vymezených úsecích. Kotvení kolejnic pro posuv clon se provádí většinou nad otvor, lze vyrobit i variantu s kotvením kolejnic dovnitř otvoru. Skrz mobilní clony nesmí v zavřeném stavu projíždět technika (hrozí ohnutí či zlomení pojezdového kování). Opět vhodné do míst s převládajícími průchody osob.

Lamelové clony barevné

Barevné clony

Nabídka obsahuje barevné plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast je vhodný hlavně na interiérová přehrazení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image.

Lamelové clony rolovací #1

Rolovací clony

Rolovací clony slouží k bočnímu krytí altánků, pergol či jinému typu venkovního posezení. Výrazným způsobem prodlužují možnost využívání těchto prostor a v kombinaci s vnitřním vytápěním dovolují i celoroční užívání.

Lamelové clony svařovací

Svařovací clony

Při svařování kovů působí clona jako mechanická ochrana, prostředek ke snížení prašnosti, jako ochrana zraku. Tmavé zabarvení zabraňuje pronikání nebezpečných ultrafialových paprsků a zároveň zachovává vizuální kontakt.

QM plastová lišta

Houževnatá lišta vyrobená z polypropylenu. Velice jednoduchá montáž a bezproblémová instalace (či letní demontáž) plastových lamel. Na zobáčky lišty se navěsí předděrované lamely.Podmenu

Aktuality

12.02.2016

Festival ProTibet 2016

Firma Portaflex s.r.o. opakovaně podporuje ojedinělý Festival ProTibet, který má letos již 15. pokračování.


Menu v patičce

© 2010 Lamelove-Clony.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v atelier8.cz, provozováno na CMS smallnet.